Ana sayfa Güncel Yeni mezunlara parasız adli bilişim kampı

Yeni mezunlara parasız adli bilişim kampı

207
0
PAYLAŞ

Üniversiteden yeni mezun olmuş kişilere Boğaziçi Üniversitesi İdare Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi tarafından parasız adli bilişim kampı tertip ediyor!

Siber konularda ülkemizdeki farkındalığı arttırmak ve kabiliyetli fertlere yardımcı olmak emeliyle son zamanlarda yapılan çalışmalar oldukça artmış vaziyette.

Siber güvenlik ile ilgili fiyatsız bir kamp yapan Boğaziçi Üniversitesi İdare Bilişim Sistemleri Siber Güvenlik Merkezi şimdi de en geç 4 yıl önce mezun olmuş üniversite mezunları için fiyatsız adli bilişim kampı yapacağını duyurdu.

Adli bilişim nedir?

Adli bilişim, sanal olarak bilgisayar ve akıllı telefon gibi aletlerde tutulan veya onlardan mesajlan ses, görüntü, data, gibi bilgi varlıklarını, tesirlerden, önyargılardan ve bozulmalardan olası mevki savunarak toplamak ve çözümlemek sürecidir.

Böylelikle geçmişte yaşanan bir olayı canlandırabilmek mümkün olur. İnceleme süreçleri, dijital delili, hukuki açıdan kabul edilebilecek bir şekilde tanımlama, savunma, çözümleme ve sunma işidir.

Adli bilişim uzmanı İbrahim Halil Saruhan ile Doç. Dr. Bilgin Metin hoca vasıtasıyla sunulacak eğitim bütün taze mezun olanlar  statüsündeki bilgisayar mühendisleri ve hukuk bölümü mezunları için geçerli olacak.

Son müracaat tarihi 5 Şubat olan etkinliğe aşağıdaki irtibatı kullanarak müracaat edebilirsiniz.

::: Adli Bilişim Kampı Başvurusu için Buraya tıklayın.

 

BİR CEVAP BIRAK