Ana sayfa İnternet WhatsApp’a İleti Geri Çekme İşlevi Geliyor!

WhatsApp’a İleti Geri Çekme İşlevi Geliyor!

189
0
PAYLAŞ

WhatsApp, kullanıcılarının çok uzun bir müddettir bekledikleri işleve nihayet kavuşuyor!

WhatsApp‘ta bir hayli kullanıcının uzun müddettir görmek istediği işlevlerden bir tanesi, popüler uygulamanın iOS‘taki beta sürümünde artık kullanılabiliyor.

The Telegraph‘a göre gönderdiğiniz iletileri geri çekmeniz veya tertip etmeniz artık olası. Bu işlevden yararlanabilmek için gönderdiğiniz iletinin okunmamış olması koşul. Yeni ortaya çıkan bir başka işlev ise arkadaşınızın konumunu canlı olarak izlemenizi sağlıyor. Şu an Live Location Tracking isimiyle sunulan işlev, konumunuzu bir, iki veya beş dakika süresince paylaşmanıza müsaade ediyor. Bu işlevi yalnızca kullanıcı tarafından etkin hale getirilebiliyor, bu yüzden saklılık ile ilgili bir mesele oluşturmayacak gibi görünüyor.

Yeni işlevlerin beta’dan çıkıp, herkese ne vakit geleceği veya diğer platformlara gelip gelmeyeceği, şu an için bilinmiyor.

Bu iki yenilik de gerçekten de insanların hayatına kolaylık sunacak. Özellikle mesajın geri çekilebilmesi hayli önemli bir özellik olarak görülüyor. Daha önceleri mesaj konusunda ciddi problemler yaşandığını biliyoruz. Umarız mesajı geri alabilme özelliği daha da geliştirilir. Bir çok kişiye gönderdiğimiz mesajlar bazen yanlış gidebiliyor. karşı tarafın okumadan o mesajın geri silinebilmesi ve ya geri çekilebilmesi bizce çok önemli bir özelliktir.

Bazen eşimize ya da özel bir insana yazdığımız mahrem bir mesaj, yanlışlıkla bir başkasına gönderilebiliyor. Bu durum karşısında çok üzülüyor insan. Bu özelliğin daha da geliştirilerek insanların bu tür olumsuz sıkıntılardan kurtarılmasını ümit ediyoruz. Şimdilik bu gelişmeyi oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendiriyoruz.

::: TSM – Teknosayfam

BİR CEVAP BIRAK