Ana sayfa İnternet WhatsApp’a “Canlı Konum”iddiası!

WhatsApp’a “Canlı Konum”iddiası!

204
0
PAYLAŞ

WhatsApp’ın beta sürümünde görünen işlev, yakında WhatsApp’ta bu enteresan özelliğe sahip olabileceğinizi söylüyor!

WhatsApp’ın Android ve iOS’a yönelik beta sürümlerinde ilginç bir işlev keşfedildi. Bu duruma bakılırsa yakın bir zaman sonra  arkadaşlarınızın güncel yerini   “canlı olarak takip modu” olası hale gelebilir.

WhatsApp gruplarındaki kişilere belirli bir müddetle veya daimi olarak konumunuzu göstermenize destur veren “Live Location” işlevi, Twitter kullanıcısı WABetaInfo tarafından keşfedildi. Böyle bir işlev normalde saklılık kaygıları doğuracaktır ancak işlevin düşünülen olarak kapalı bulunduğunu belirtelim. İşlev, belki daha haneden dahi çıkmadan “5 dakika sonra oradayım” diyen kankinizi ele vermeyecek lakin birbirinizi bulmanızı kolaylaştırabilir.

İşlevin konumu nasıl göstereceği ise bilinmiyor. İşlevi 1 dakika, 2 dakika ve 5 dakika gibi kısıtlı müddetlerle etkinleştirebildiğiniz için, bu seçenekleri kullandığınızda onu açık unutmak gibi bir vaziyet mevzubahis olmayacak.

WhatsApp’ta geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir başka enteresan işlev, gönderdiğimiz ancak daha okunmanmış olan iletileri tertip etmenin veya geri çağırmanın yakında mümkün olabileceğiydi. Beta sürümde görülen tüm bu işlevlerin ne vakit WhatsApp’ın final sürümüne erişeceği veya erişip erişmeyeceği, bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK