Ana sayfa Güncel Umreciler Arabistan’dan En Çok Ne Alıyorlar ?

Umreciler Arabistan’dan En Çok Ne Alıyorlar ?

1204
0
PAYLAŞ
Umreciler Arabistan'dan en çok ne alıyorlar?

Arabistan’a umre vazifesi için gelenler, alışveriş yapmadan dönmüyorlar. Peki, umreciler Arabistan’dan en çok ne alıyorlar ? 

Siz de umreye gitmeyi planlıyorsanız, tavsiyem önceden alışveriş listenizi hazırlayın. Arabistan’da satın alınan bir çok ürün daha uygun fiyata Türkiye’de var zaten. Alış veriş listenize Türkiye’de olmayan ürünleri ekleyin. Hatta Türkiye’de olmayan ürünler dahi bazen Türkiye’de daha uygun fiyata bulunabiliyor.

  • Umrecilerin Arabistan’da en çok aldıkları ürünlerin başında hurma gelmektedir. Haliyle Arabistan hurma diyarı, Arabistan’dan hurma almak gayet mantıklı.
  • Umrecilerin Arabistan’dan aldıkları ikinci ürün ise Zemzem‘dir. Zemzem Mekke dışında çıkan bir su değil. Dolayısıyle , Zemzem almak ta oldukça yerinde bir alışveriştir.
  • Umrecilerin Arabistan’dan aldıkları üçüncü ürün ise seccade,tesbih, koku ve benzeri hediyelik eşyalardır. Bu eşyalar Türkiye’den de alınabilir, fazladan yük yapmaya gerek yok bence. Çünkü burada satılan seccadeler Türkiye’den buraya gelmektedir. En uygun seccade yaklaşık 5 tl değerinde burada. Aynı şekilde tespihler de çoğunlukla Türk malı, bunları Arabistan’dan almaya gerek yok.

Bunların dışında gerçekten de almaya değer diyebileceğimiz, elektronik ürünler var. Kimi vatandaşlarımız , akıllı telefon alırken kimileri; kol saati, kamera, dijital duvar saati almaktadırlar.

Elektronik eşya olarak en çok satın alınan genellikle akıllı telefon olmaktadır. Türkiye’ye göre fiyatları oldukça uygun olunca, vatandaşlarımız bu fırsatı değerlendirmek istiyorlar. Buradan Güncel Arabistan iPhone Fiyatlarına bakabilirisiniz.

Bazı umreciler kendileri kullanmak için akıllı telefon alırken bazıları da bir arkadaşına ya da akrabasına almaktadır.

Umrecilerin Arabistan’dan aldıkları ürünler için de en kayda değer ve alınmaya değer dediğimiz üç ürün var.

  1. Arabistan’dan alınmaya değer ilk ürün Hurma.
  2. Arabistan’dan alınmaya değer ikinci ürün Zemzem.
  3. Arabistan’dan alınmaya değer üçüncü ürün ise Akıllı telefondur.

 

 

BİR CEVAP BIRAK