Ana sayfa Güncel Uçan Taksiler için Asya Adres Olacak

Uçan Taksiler için Asya Adres Olacak

249
1
PAYLAŞ

Asya’da yer alan Singapur, 2030 senesi kendini şarj edebilecek sistemler için çalışıyor. Uzun çalışmalar sonucunda çözümü buldu: Uçan taksiler!

Şayet yolda çok fazla trafik varsa ve haneye hızlı dönmeniz için bir yol arıyorsanız, uçan bir taksi en iyi seçeneğiniz olabilir. En azından Singapur Erişim Bakanlığı’nın fikri bu istikamette ve 2030 senesi için, uçan drone taksileri yurttaşlarına sunmayı amaçlıyor. Business Times’ın söylediğine göre bakanlık, yolcu taşıyabilen drone’lar için çeşitli firmalar ile müzakereye başlamış vaziyette.

Bakanlık sekreteri Pang Kin Keong, 2030 seneninde hava erişiminin geçerli bir tercih olacağından emin görünüyor. Singapur‘un göreceli olarak küçük boyutu ve yoğun nüfusu düşünülürse, trafik sıkışıklığı hükumet için her vakit bir problem olmuştu. Hükümet uçan taksiler için yüklü miktarda vergi öngörmektedir. Aynı zamanda trafiğin daha az olduğu alanlara otomatik yönlendirecek şekilde düzenlemeler yapılmaktadır. Ayrı olarak trafik meselenine bir çözüm ararken, sürücüsüz araçlar ve sürücüsüz taksi tecrübelerine de müsaade veriliyor.

Yeniden de ülkenin, toplu taşıma için birinci tercihi trenler olacak.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK