Ana sayfa Tavsiyeler Teknolojiden Uzak Durma Teknolojinin Bağımlısı da Olma !

Teknolojiden Uzak Durma Teknolojinin Bağımlısı da Olma !

396
0
PAYLAŞ

Yaşadığımız zaman diliminde teknolojiden uzak durmak neredeyse imkansız bir durum.Gündelik yaşamımızda olmazsa olmaz bir yere sahip olan teknoloji , öyle kolayca vazgeçilecek ya da uzak durulacak bir konu değil. Neden teknolojiden uzak duramıyoruz sizce ? Eminim ki herkesin farklı bir nedeni var. Biz bu nedenlerin en önemlilerinden bir kaçı üzerinde duralım.

1- Gündelik yaşamımızı kolaylaştırıyor

2- Zamanımızı daha eğlenceli bir şekilde geçirmemizi sağlıyor. ( Tartışılabilir)

3- Sevdiklerimizle sürekli iletişim halinde olmamızı sağlıyor.

 

Tüm bunlar güzel şeyler olabilir ama,  bunları yaparken de dozu iyi ayarlamak gerekiyor. Bazen teknolojiyi kontrol ederken kendimiz başkalarının kontrolüne girebiliyoruz. O yüzden nerede ne zaman nasıl yararlanma yoluna gideceğimizi iyi ayarlamamız gerekiyor.

 

Teknolojik her buluş insanlığa büyük katkılar sunduğu gibi, büyük zararları da beraberinde getirmiştir. Bu zararlar ve faydalar birbiri içine girmiş şekildedir. Önemli olan bizim teknolojiden yararlanma şeklimizdir.

 

Eğer bir teknolojik üründen yararlanırken, faydasından çok zararını görüyor isek ; o ürünle ilgili kullanma dozuna ait düzenleme yapmamız gerekmektedir.

Teknoloji bağımlısı olma 

Teknolojiden uzak durmanın mümkün olmadığı bu zamanda , teknolojiye bağımlı olmadan hayatımıza devam etmemiz oldukça büyük önem arz etmektedir. Eğer kendimizi bu konuda eğitmez isek çok büyük sorunlar yaşayabiliriz.

İşte bu makalemizin amacı kendimizi kontrol etmenizi sağlayarak , teknoloji bağımlısı olup olmadığımızı tespit ettirmek ve farkındanlık oluşturmaktır. Umarım teknoloji bağımlısı değilsinizdir. Bağımlı olanların bir uzman kişiden yardım alarak , bağımlı olma durumundan kurtulmasını tavsiye ediyoruz.

Bazı kişiler ise teknolojiyi  kullanmayı meslek haline getirmişlerdir. Bu kişilerin saatlerce bilgisayar başında kalmaları ya da başka bir teknoloji ürünü ile çok vakit geçirmesi normal karşılanabilir. Ama mesleğinizin dışında teknoloji ürünleri ile çok sıkı fıkı iseniz ve günde 2 saatten fazla vakit geçiriyorsanız, durumunuz çok iç açıcı değil bir uzmandan yardım almanızda büyük fayda var.

BİR CEVAP BIRAK