Ana sayfa İnternet Seslendirme yaparak para kazanma

Seslendirme yaparak para kazanma

639
0
PAYLAŞ
Seslendirme Yaparak Para Kazanma

Değerli okurlarım, bu hafta sizler için para kazanma hususunda yükselen bir değer olan “seslendirme yaparak para kazanma ” yönteminden bahsedeceğim.

İnternet üzerinden birçok para kazanma yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin kimisi ciddi anlamda teknik bilgi ve deneyim gerektirirken, kimileri de herhangi bir teknik bilgi ve deneyim gerektirmemektedir.

Bu yazımda, teknik bilgi ve deneyim gerektiren, ama ; oldukça iyi geliri olan, seslendirme yaparak para kazanma yönteminden bahsedeceğim.

Sony ses kaydedici

Seslendirme işini profesyonel olarak yapabilmeniz için, teknik araç ve gereçlerinizi çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Tavsiye edebileceğim, Sony PC bağlantılı ince dijital ses kayıt cihazı alarak, Sony  Voice recorder programına kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu ve buna benzer birçok seçenek mevcut,  araştırmanızı iyi yapmanızı tavsiye ederim.

Ekonomi dünyasında değişen talepler doğrultusunda reklamların önemi daha da artmış durumdadır. Firmalar etkili ve maliyeti düşük reklam yaptırmak için ciddi bir çaba göstermektedirler.

Firmaların gösterdikleri bu çabalar, yeni bir kavram olan “freelancer” merkezlerini doğurdu. Bu merkezlerde, makale yazan profesyonel kişilerden, seslendirme ve kayıt işlemlerini yapan sanatçılara kadar , birçok alanda işin uzmanları teklif alarak, çalışmalarını sürdürmektedirler.

Firma sahipleri, bu “freelancer” merkezlerini ziyaret ederek, araştırma yapıyorlar. Bu merkezler oldukça şeffaf bir yapıya sahip olduklarından, bir uzmanın aldığı işleri, yapılan yorumları, uzmanın derecesini, yapacağı işin teslim süresini, yapacağı işin ücretini ve daha birçok özelliği görerek değerlendirme yapabilmektedirler.

Gerçekten de bu “freelancer” merkezlerinde iş yapan, seslendirme sanatçıları oldukça uygun fiyata , profesyonel harika işler çıkarmaktadırlar.

Mesela bionluk “freelancer” merkezinde, İngilizce ve Türkçe seslendirme yapan Özgür Babal, harika işlere imza atıyor. Özgür Babal kendi sesiyle, reklam,  santral, belgesel, dublaj, tanıtım filmi seslendirmelerini profesyonel bir şekilde , çok uygun bir fiyata yapıyor.

Bionluk “freelancer” merkezinde seslendirme konusunda, en profesyonel şekilde en uygun fiyata işini yapan bu arkadaşı firmalar zaten tanıyorlar.

Özellikle internet bazlı tanıtım veya video seslendirme çalışmalarında , oldukça profesyonel olan bu arkadaşı, gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Eğer siz de sesine güveniyorsanız, bu işte biraz deneyim kazanarak çok iyi para kazanabilirsiniz. Seslendirme yaparak para kazanmak için, gerekli araç gereçleri temin ederek deneme çalışmalarına başlayın. Deneyimlerinizi uzman kişilere iletebilirseniz çok iyi olur. Eksiklerinizi görmeniz sizi daha profesyonel hale getirecektir.

SESİMİ SESLENDİRME İÇİN NASIL GELİŞTİREBİLİRİM ?

Sesiniz güzel ama; yine de sesinizin eğitilmesi gerekmektedir. Bunun için birçok yöntem bulunmaktadır. Aşağıdaki videoyu izleyerek bu sorunun cevabını bulabilirsiniz. İyi seyirler.

 

BİR CEVAP BIRAK