Ana sayfa Günlük Hayat Nebevi Mekenlara Getirilen Yasaklar

Nebevi Mekenlara Getirilen Yasaklar

88
0
PAYLAŞ

Son dönemde Türkçe yayın yapan bazı sitelerde; Mekke-i Mükerreme’de Türk hacı ve umrecilerinin sıklıkla ziyaret ettiği, tarihi öneme haiz bazı bölgelere girişin yasaklandığı yönünde haberler yayınlandı. Bu mekânlar arasında ilk vahyin geldiği Nur Dağı’ndaki Hıra Mağarası ve Rasulullah’ın hicret esnasında müşriklerden gizlenmek için üç gece kaldığı Sevr Mağarası da var.

Yine bu haberlere göre Rasulullah’ın cinlere İslam’ı tebliğ ettiği yer olan Cin Mescidi, süt annesi ile beraber yaşadığı Taif şehrinde yer alan Beni Sa’d Yurdu, Medine’den gelen Müslümanlarla hicret öncesi görüştüğü yerde inşa edilen Akabe Mescidi, Mina’da yer alan ve hac zamanı şeytan taşlama ibadetinin gerçekleştirildiğiCemarat bölgesi, Arafat’ta Rasulullah’ın vakfe yaptığı Cebeli Rahmet, vakfe esnasında namaz kıldığıNemire Mescidi, birçok sahabinin ve Hz. Hatice’nin kabrinin bulunduğu Cennet’ül Mualla, Fil hadisesinin gerçekleştiği Muhassar vadisi, Mekke şehrine su getirmek için Abbasi döneminde inşa edilen Zübeyde Su KemeriHudeybiye, … de var. Liste uzayıp gidiyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleSABAHIN HAYRI
Teknoloji aleminin uçsuz bucaksız deryasında taptaze bir yazar olan Muhammed, teknolojiye olan ilgisini takipçilerimize aktarmaktan büyük bir lezzet alıyor. Ayrıca benimle teknosayfam@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz diyor.

BİR CEVAP BIRAK