Ana sayfa Güncel Mercedes için yapılan sıra dışı tasarım gerçeğe dönüşüyor

Mercedes için yapılan sıra dışı tasarım gerçeğe dönüşüyor

224
0
PAYLAŞ

Mercedes dışından birinin gerçekleştirdiği tasarım marka yöneticilerinin de dikkatini çekmiş gibi gözüküyor.

Otomobil üreticilerinin resmi olarak tanıttığı konsept ve tasarım projelerinin yanı sıra takipçiler tarafından alaka gören bağımsız tasarımcıların projelerini de sizlerle paylaşıyoruz. Bu çalışma dahilinde sizlere geçtiğimiz aralık ayında, Citroen‘in otomobil tasarım ekibinde görev yapan Roman Egorov‘un elektrikli Mercedes-Benz limuzin tasarımını paylaşmıştık. Tıpkı ülke dışında olduğu gibi Türkiye’de de takdir gören bu tasarıma kayıtsız kalmayan Mercedes, Egorov’un projesini hayata geçirmek için kolları sıvadığını bugün resmi sayfası üzerinden paylaştı.

Mercedes-Benz resmi tasarım ekibinin Egorov’un sanal ortamda hazırladığı projeyi gerçeğe dönüştürmek hesabına attığı ilk adımsa iki yeni tasarımla beraber maket mertebesiyle başladı. Mercedes, Egorov’un limuzin konseptiyle birlikte gelecekte gerçeğe dönüştürme potansiyeli olan iki yeni hiper otomobilin maket sürümünün çalışma sürecini ve bitirmiş görüntülerini paylaşıldı. Paylaşılan proje resimlerinde bir de markanın yeni tasarım yüzünün kullanıldığı özgün boyuttaki SUV modelin de hemen hemen bitirmiş hali dikkat çekiyor. Mercedes’in maket projeleri ne vakit gerçek hayata geçirileceği bilinmezken, tasarımı neredeyse bittiği görülen SUV modelinin bu sene içerisinde tertip edecek olan bir organizasyonla kullanıcılarla buluşturma ihtimali üzerinde duruluyor.

Arabistan’da Mercedes’in çok tutan bir araba olamama sebebi özellikle hararete karşı dayanaklı olmaması ve tasarımının Arap kültürüne çok fazla hitap etmemesi olduğu söylentileri ortalıkta dolaşıyor. Mercedes bu yeni tasarım modeliyle ve yaptığı keskin değişiklerle belli ki Arap dünyasına sert bir giriş yapmaya da hazırlanıyor.

::: TSM –Teknosayfam.com

BİR CEVAP BIRAK