Ana sayfa SEO HİZMETLERİ Kaliteli Backlink Nasıl Alınır?

Kaliteli Backlink Nasıl Alınır?

197
2
PAYLAŞ
Kaliteli backlink nasıl alınır?

İnternet dünyasında birçok web sitesi bulunmaktadır. Özellikle son dönemlerde, şirketlerin ve kişilerin özel olarak kullandığı web site sayısı artmış durumdadır. Web sitelerinin “Google” arama motorlarında üst sıralarda çıkması oldukça önemlidir. Ne kadar üst sıralarda yer alınırsa, ziyaretçi sayısı da ona paralel olarak artış gösterecektir. “Google” aramam motorunda üst sırada çıkabilmek için de mutlaka kaliteli backlink alınmalıdır. Peki , kaliteli backlink nasıl alınır? Yazımızın devamında ayrıntılı bir şekilde , kaliteli backlink alma hakkında bilgi verilmektedir.

Kaliteli Backlink Nasıl Alınır?

Sitenize güncel ve kaliteli içerikler ekledikten sonra, hızlı indeks almasını sağlamalısınız. Girdiğimiz içeriklerin hızlı indeks alabilmesi için de hiti yüksek bir kaç forum sitesinden ücretsiz olarak , indeks almasını istediğiniz sayfaya link çıkışı sağlayabilirsiniz. Böylece yazılarınız daha hızlı indekslenecektir. Bu forum sitelerinden backlink nasıl alınır yazımızın ilerleyen bölümlerinde bahsedilecektir.

Her şeyden önce oluşturacağınız içeriğin çok kaliteli olmasına özen gösterin. Kaliteli oluşturulmuş içerikler, ilgili ziyaretçiler tarafından tavsiye edilecektir. Bazı ziyaretçiler de beğendikleri bu içerikleri sosyal medya ortamlarında paylaşacaklardır. Böylelikle ilk backlinkleriniz doğal olarak oluşmuş olacaktır. Tabi bu backlinkler yeterli olmayacaktır. Kaliteli backlink nasıl alınır? sorusunu birçok kişi merak etmektedir. Şimdi sizlere adım adım kaliteli backlink nasıl alınır? anlatmaya çalışacağım.

Ücretsiz backlink alabileceğiniz siteleri keşfetmek için, iyi bir araştırma yapın. Google play Store‘dan “SEOquake” eklentisini Google Chrome’ye ekleyin. Bu eklenti sayesinde tarayıcı da açtığınız tüm siteler hakkında önemli bilgileri edinebilirsiniz. Örneğin, forum.donanimhaber.com  sitesini açtığınızda bu sitenin indeks, semrush backlink, Global Alexa ve benzeri değerlerine ulaşabilirsiniz. Kaliteli backlink nasıl alınır? konumuz için ilk adıma geçelim.

Kaliteli backlink almak için ilk adım:

Kaliteli backlink almanın ilk şartı, kaliteli içerik üretmektir. Siteniz için ürettiğiniz içerikler kaliteli olursa, başka siteler sizi, yazınızdan dolayı adres olarak göstereceklerdir. İçerik oluştururken insanlara gerçekten faydalı olmayı hedefleyin. Ziyaretçileriniz yazınızdan fayda gördüklerinde, mutlaka sizi başkalarına önereceklerdir.Mesela bu yazımızda, kaliteli backlink nasıl alınır? sorusuna detaylı cevap vererek ziyaretçilerimize faydalı olmayı hedefliyoruz.

Üreteceğiniz içerikler için, mutlaka araştırma yapın. Başka sitelerin bire bir kopyası size değer katmayacaktır. İçerikleriniz harmanlanmış, faydalı ve özgün olacak şekilde yayınlayın.

İçerik üretirken SEO metin kontrol araçlarından faydalanmanız da büyük bir yarar vardır. İnternet üzerinde online olarak bu hizmetten yararlanmanız mümkündür.

Özetlemek gerekirse; içerikleriniz okuyucu odaklı, tam SEO uyumlu, kelime hatalarından arındırılmış, dil bilgisi kurallarına uygun olmalıdır. BU şekilde hazırlanmış içerikler mutlaka sizi yukarılara taşıyacaktır. Bununla birlikte doğal backlink te elde etmiş olacaksınız. Kaliteli backlink nasıl alınır? Konumuzda ikinci adıma geçelim.

Kaliteli backlink almak için ikinci adım:

Web sitenizin konusu ne ise, o konulara uygun yayın yapan sitelerden backlink çalışması yapınız. Rast gele sitelerden yapılacak backlinkler sitenize yarar değil zarar getirecektir. Amacınız kaliteli backlink almak ise, mutlaka site analizi yapmanız gerekir. Backlink almayı düşündüğünüz web sitesinin analizini, semrush, ahrefs gibi araçları kullanarak yapabilirsiniz. Kaliteli backlink nasıl alınır? Konusu için muslumbaser.com adresinden bu yazımıza backlink almak uygun olacaktır.

Sitenizin içeriğine uygun yayın yapan sitelerden , sizin sitenize yapılacak yönlendirmeler daha faydalı olacaktır. Böyle sitelerden gelen ziyaretçiler ilgili ziyaretçi olacaktır. Sitenizde kalma süreleri de fazla olacağından, hem çıkma oranınızı olumlu etkileyecektir. Dolasıyla sitenizin google gözündeki değeri artacaktır. Kaliteli backlink nasıl alınır? Konumuzda üçüncü adıma geçelim.

Kaliteli backlink almak için üçüncü adım:

Etkili backlink almanın birçok yolu bulunmaktadır. Biz burada en kolay şekilde alınabilecek backlink alma yöntemlerini anlatmaya çalışıyoruz. Kaliteli backlink nasıl alınır? Konusunda en çok üzerinde durulması gereken adımdır. Bu adımı çok dikkate almanızı tavsiye ederim.

Konuk yazarlık, misafir yazarlık yaparak çok kaliteli backlinkler elde edebilirsiniz. Ben size buradan bir kaç örnek vermek istiyorum. Tabi siz araştırırsanız çok daha fazlasını da bulabilirsiniz. Kaliteli backlink nasıl alınır? Konumuzda en önemli ve etkili yöntem kesinlikle konuk yazarlıktır.

Misafir yazarlık yaparak backlink alabileceğiniz siteler: blog.milliyet.com , yazarkafe.hurriyet.com.tr, muslumbaser.com, chip.com.tr/blog, bilgiustam.com, wpmavi.com, bloggelisim.com

Bunlar tavsiye ettiklerimiz, siz internet üzerinden araştırma yaparak daha fazla site bulabilirsiniz. Bu sitelerden makale yazarak sitenize backlink sağlayabilirsiniz. Kaliteli backlink nasıl alınır? Konumuzda forum sitelerinden backlink alma adımına geçelim.

Forum sitelerinden backlink nasıl alınır?

Forum sitelerinden alınan backlinkler genellikle belli bir süre sonra silinmektedir. Konumuz kaliteli backlink nasıl alınır? Olduğu için sizlere en kaliteli bulduğumuz site isimleri verilecektir.Öncelikle kaliteli forum sitelerinden backlink almalısınız, sıradan link çöplüğü haline gelmiş olan forum sitelerinden alacağınız backlinkler sitenize fayda sağlamayacaktır.

Tavsiye ettiğimiz bazı forum siteleri:

chip.com.tr >> Bu kaliteli forum sitesinde backlink alabileceğiniz yerleri iyi bilmelisiniz, yoksa linkiniz silinebilir. Okur haberleri bölümünden, okur ip uçları bölümünden rahatlıkla backlink alabilirsiniz.

forum.donanimhaber.com >> Yeni sitelerin tanıtıldığı bölümden rahatlıkla kalıcı backlink alabilirsiniz.

wmaraci.com>> Bu forum sitesinden de yeni sitelerin tanıtıldığı bölümden kalıcı backlink alabilirsiniz.

izafet.net>> İş dünyası bölümünden kalıcı kaliteli backlink alabilirsiniz.

frmtr.com>> Bookmark bölümünden kalıcı backlink alabilirsiniz. Burada linkleriniz sadece üye olanlara görünür. Yazınız yayınlanmadan önce onaydan geçmektedir. Özgün yazı yazmanızı öneririz. Kaliteli backlink nasıl alınır? Konumuzda en önemli ve etkili yöntemler bir diğeri de ücretsiz backlink veren büyük sitelerdir.

Ücretsiz backlink veren büyük siteler

Kaliteli backlink nasıl alınır? Sorusunda en çok merak edilen şey, ücretsiz backlink alabiliyor muyuz sorusu oluyor. O halde biz de bu konu hakkında da bilgi verelim istedik.Ücretsiz backlink alabileceğiniz büyük siteler bulunmaktadır. Bu siteler genellikle ingilizce içerikli yayım yapan sitelerdir. PR değerleri yüksek olduğundan sitenize değer katacaktır. Her ne kadar PR kaldırılmış olsa da sonuçta bu sitelerin bir değeri var.

Ücretsiz backlink veren büyük siteler aşağıda listelenmiştir. Bu sitelere üye olarak kalıcı backlinkler elde edebilirsiniz.

  • Amazon.com : PR 10 değerinde olan bu siteden size ayrılmış olan 5 GB veri ve dosya yükleme bölümünden kaliteli backlink elde edebilirsiniz.
  • Mozilla.org: PR 9 olan bu siteden dofollow backlink alabilirsiniz. Üye olun ve profil bilgilerinizi girin. Sizden istenen blog veya site isminizi girin . Artık backlink işleminiz tamamdır.
  • Medium.com: PR 8 değerindeki bu siteden, üye olarak makalelerinizi yayınlayabilirsiniz. Çok rahatlıkla yazınızdan 3 adet link çıkışı yapabilirsiniz.
  • Reddit.com: Çok popüler olan bu site de PR 8 değerindedir. Anahtar kelimenizi başlık olarak kullanıp site linklerinizi paylaşabilirsiniz.
  • İmgur.com: İmgur’da resim paylaşımında, açıklama bölümüne yazınızı ekleyerek kaliteli backlink elde edebilirsiniz.

Kaliteli backlink nasıl alınır? Yazımızı burada sonlandırıyoruz. Aklınıza takılan soruları veya merak ettiğiniz konuları yorum bölümünden bize iletebilirsiniz. Kaliteli backlink nasıl alınır ? Konumuzla ilgili ayrıca bir çalışma yapılacaktır. Çalışma tamamlandığında buradan linki paylaşılacaktır.

>>Özetle kaliteli backlink nasıl alınır?

Kaliteli backlink nasıl alınır? Sorusunu merak edenler için kısa bir özet bilgi vermekte fayda görüyoruz.

  • Kaliteli özgün içerik oluşturun
  • Sitenizi güncel tutun
  • Bilindik kaliteli forum sitelerinden backlink alın
  • Dünyaca ünlü PR değeri yüksek sitelerden backlink alın
  • Konuk yazarlık yoluyla backlink alın

Umarım verdiğimiz bilgiler, kaliteli backlink nasıl alınır? Sorusuna tatmin edici cevaplar olmuştur.

 

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK