Ana sayfa Güncel iPhone 8 Yüz Tanıma İle mi Gelecek ?

iPhone 8 Yüz Tanıma İle mi Gelecek ?

281
0
PAYLAŞ

Mobil teknoloji ile ilgili öncü firma Apple, her sene kesinlikle bir iPhone modelini tanıttırıyor ve yeni zamanda iPhone 7 ile yaklaşık eş zamanlı  iPhone 7 Plus modellerini piyasa satışına çıkarmıştı. Her iki telefon da büyük beğeni kazanırken, beklendiği gibi satış rekorları kırmıştı ve çıktığı gece insanlar kuyrukta beklemişlerdi. Sırada ise iPhone 8 varken, mobil teknoloji varsayımları dahi insanları meraklandırmaya yetiyor. Beklenen Apple aleti için pek çok dedikodu olsa da, bunlardan en çok göze çarpanı iPhone 8 yüz tanıma özelliği. Peki, iPhone 8 ile sahiden bu özellik gelecek mi?

Mobil Teknoloji Haberleri ve iPhone 8 Söylentileri

Bu söylentiler, Apple’ın İsrail menşeli bir yüz tanıma firmasını satın almasıyla ortaya çıktı. Kaliforniya menşeli teknoloji devi firma, değerli takipçilerimizin de bilgi sahibi olduğu iPhone 8 modeli ile beraber bu yıl 10. Senesin-i devriyesini kutlayacak ve büyük farklıklar yapmak istiyor. Mevzubahis olan firma Tel Aviv’de konuşlanan RealFace’ken, Apple’ın bu konuda büyük bir atılım yapacağı ve iPhone 8 yüz tanıma özelliği ile herkesi şaşırtacağı konuşuluyor.

Aslında bu satın alma işlemi firma tarafından daha duyurulmadı ama resmi olmasa da, çoktan medyaya yansıdı. iPhone sevdalıları çıkacak olan iPhone modelinde bu özelliğin olup olmayacağını konuşurken, yeni alet için tahminler yüksek istikamette. Zira firma RealFace’i bir amaçla satın aldı ve netlikle yeni telefonlarında da kullanacaktır. iPhone’un 10. Senesi nedeniyle büyük bir sükse yaratmak isteyen Apple, iPhone 8 yüz tanıma özelliği ile tekrar doruğa çıkabilir. Bilindiği gibi sıradaki amiral gemisi iPhone modelinin Eylül’de tanıtılacağı mobil teknoloji haberleri alanında yayımlanmıştı. Ayrı olarak bu modelin özelliklerinin de aynı tarihte izah edeceği duyuruldu. Tipik Apple fanları zati telefona yüksek alaka gösterecek fakat yeni özellikler, Samsung veya LG gibi markaların kullanıcılarını da Apple tarafına çekebilir.

Yeni telefon için iPhone X veya iPhone 8 isimleri ağırlık kazanırken, yüz tanıma özelliği cihaza büyük bir artı katacaktır. Bunun yanı sıra lazer sensör, hızlı şarj özelliği de beklenenler arasında. Bilindiği gibi Apple, uzun müddettir iPhone aletlerde alüminyum ve cam kasalar kullanıyor ancak iPhone 8 ile bundan da vazgeçebilir. Ayrı olarak telefonda su geçirmez bir ekran, 3 GİGABYTE RAM, 16 MP – 8 MP kamera olması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK