Ana sayfa İnternet Instagram, hassas muhtevalar için düğmeye bastı!

Instagram, hassas muhtevalar için düğmeye bastı!

178
0
PAYLAŞ

Instagram, hassas muhtevaları engellemek için yeni bir aktüelleme yayınlama hazırlığında. Peki, Instagram’a yeni gelecek olan filtreleme ile hangi muhtevalar engellenecek?

Resim paylaşma platformu Instagram, hassas muhteva filtreleme özelliği ile çok yakında karşımıza çıkacak. RedditTumblr ve Twitter gibi platformlarda görmüş olduğumuz hassas içerik filtresi sayesinde; kullanıcılar, kişilerin psikolojisini bozacağını düşündüğü görsel veya videoları hassas içerik olarak işaretleyebiliyordu.

Instagram da hassas içerik filtresini platformuna taşıma kararı aldı. Ancak Instagram’ın bu kararı pornografik görsellerin platform üzerinden paylaşılması mananına gelmiyor.

Instagram, hassas muhteva filtresini kişilerin psikolojisini bozacak; şiddet, kan içeren ve terör olayından sonra paylaşılan olay yeri resimleri gibi muhtevaları hassas muhteva olarak işaretleme olanağı sunacak.

Instagram, bu özelliğini çok yakında sunacağı aktüelleme ile kullanıcılar ile buluşturacak. Bu özelliği resimlerinizi Instagram’a yüklemeden “Hassas muhteva olarak işaretle” seçeneği ile kullanabileceksiniz. Ayrı olarak ayarlar bölümünden hassas içerikleri gösterme opsiyonu ile de bu tür içerikleri görüntülemeyi engelleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK