Ana sayfa Güncel Google Maps’in Android Sürümü Yenilendi!

Google Maps’in Android Sürümü Yenilendi!

274
0
PAYLAŞ

Bu yenilemeyle beraber Google Maps’in Android sürümünü kullanmak, çok daha kolay hale geldi!

Google, harita uygulaması Google Maps’e hayatı kolaylaştıran küçük yenilikler ilave etmeye devam ediyor. Uber ile park fonksiyonlarının ardından Google, günümüz için uygulama içerisinde dolaşmayı kolaylaştırdı.

Google blog’una göre farklık, Google Maps’in yalnızca Android sürümünü ilgilendiriyor. Aktüellemeyle birlikte ekranın alt tarafına şu üç işleve hızla ulaşmanıza yardımcı olacak bir gösterge paneli ile kolaylaşıyor: Gidilecek yerler, sürüş ve erişim. Bu düğmeler sayesinde yol tarifi, lokanta bulma gibi işlevlere daha ivedi erişebiliyorsunuz.

Yeni “Yerler” sekmesi, çevrenizdeki lokantaların ve barların bir listesini ekrana getiriyor. Bunun yanında ATM’ler, eczaneler, benzin istasyonları ve mahalle bakkalları ve marketler arasında da arama yapabilirsiniz.. Otomobil sembolüne tıklayarak haneye veya işe kaç dakikada varacağınıza konusunda bir tahmini hemen görebiliyor, trafikle alakalı raporları ve gecikmeleri görebiliyorsunuz. Metro sembolü ise otobüs veya trenleri saatinde yakalamanıza yardımcı oluyor.

Aktüelleme, Maps’e yeni işlev ilave etmese de var olan işlevleri daha görünür hale getiriyor ve onlardan hızla yararlanmamızı sağlıyor.Bütün bu gelişmeler, Google Maps yön bulma harita uygulaması için oldukça ciddi ve sevindirici gelişmeler.

BİR CEVAP BIRAK