Ana sayfa Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

teknosayfam.com sitesinin  tüm hakları teknosayfam.com’a (TSM) aittir. Bundan sonra daha kısa olduğu için teknosayfam.com , TSM olarak zikredilecektir. 

TSM Kullanıcılarının siteyi aşağıdaki Gizlilik Politikası‘na veya web kullanıcılarını kapsayıcı kanunlara ters olarak işlem yapıldığının saptaması halinde veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi istenmesi halinde, site kullanıcısının bilgileri , yetkili makamlara iletilme hakkına sahiptir.

Bununla beraber benzer bir gelişmede, TSM Gizlilik İlkeleri’nde öngörülen diğer önlemleri alma hakkına da sahiptir. TSM’ ye vermiş olduğunuz bilgilerin güvenliğini sağlamak ve gelişen teknolojiye uygun teknik tedbirler almak için sistemimiz tarafından gerekli tüm destek sunulmaktadır.

Sistemle alakalı sorunların isimlendirilmesi ve teşhisinde  ve İnternet Sitesi’nde çıkabilecek meselelerin ivedilikle düzeltilebilmesi için , TSM, gerektiğinde Kullanıcı/Kullanıcıların IP adresini saptamakta ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel hatlarıyla tanımlamak ve  geniş demografik bilgilere ulaşmak amaçlı kullanabilmektedir.

TSM , İnternet sitesi üzerinden İnternet Sitesi’ne üye ve yeni kayıt kazanılması amacı ile kullanıcıların bazı şahsi bilgileri (isim – soy isim, telefon, adres, e-posta adresleri gibi) TSM aracılığıyla kullanabilir. Şahsi bilgiler, gerektiği zaman kullanıcı olan kişi ile irtibat sağlamak için de kullanılabilir. TSM tarafından talep edilen bilgiler, kullanıcı tarafından verilen bilgiler veya İnternet sitesi üzerinden yapılan işlemlerle alakalı bilgiler, TSM ve bağlantılı olduğu iş ortakları tarafından,  kullanıcının kimliği ifşa edilmeden bir takım istatistiksel yorumlar, data tabanı hazırlama ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.(düzenleme son)

TSM, İnternet sitesi dâhilinde harici sitelere link verebilir ve/veya başka internet siteleri üzerinden TSM’ a irtibat kurma imkanı sunabilir. TSM’den diğer sitelere link vasıtasıyla ulaşılan ve/veya irtibat sağlanan web sitelerinin,  saklılık uygulamaları ve muhtevalarına yönelik rastgele bir mesuliyet taşımamaktadır.

TSM, saklı bilgileri büyük bir titizlikle özel ve saklı tutmayı, bunu bir sır gibi gizlemeyi ve bunu bir görev olarak addetmeyi ve saklılığın sağlanması ve sürdürülmesi emeliyle işbu kontrat ile belirlenen istisnalar dışında; saklı bilginin tamamının veya rastgele bir bölümünün kamu alanına girmesini, yetkisiz olarak kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasına engel olmak için gerekli olan tüm önlemleri almayı ve ihtiyaç duyulan hassasiyeti göstermeyi taahhüt etmektedir.

TSM,  teknik iletişim dosyasını bir internet sitesi ile ilgili vaziyet ve tercihleri gizleme yoluna giderek internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, İnternet sitesine kaç adet ziyaret yapıldığını, bir kullanıcının İnternet sitesini hangi amaç için, kaç defa ziyarette bulunduğuna dair ve ne kadar süre sitede kaldığı ile ilgili istatistiksel bilgilerden faydalanmak ve kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış kullanıcı bilgisi sayfalarından dinamik olarak reklam ve muhteva üretilmesine yardımcı olur.

TSM teknik iletişim dosyası, ana hafızasından veya e-postasından data veya başkaca rastgele bir şahsi bilgi almak için düşünülmemiştir. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır, ancak kullanıcılar isterlerse,  teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

TSM, işbu gizlilik siyaseti maddelerini ne zaman isterse , İnternet siteside yayınlamak şartıyla değiştirebilir. TSM’nin üzerinde değişiklik yaptığı gizlilik siyaseti maddeleri , İnternet sitesinde yayınlandığı tarih itibariyle yürürlük kazanır.

18.04.2017

::TSM- Teknosayfam.com