Ana sayfa Güncel Dubai, yolcu uçakları planlarını duyurdu.

Dubai, yolcu uçakları planlarını duyurdu.

226
0
PAYLAŞ

İnsanları taşıyabilen bir drone, Dubai Taşımacılık ajansı tarafından Dünya Hükümeti Zirvesinde ilan edilen “düzenli operasyonlar” ile başlayacak ve şehrin yol boyunca drone yolcu servisi Temmuz ayında Dubai’de başlayacak.

Bir hükümet ajansı videosuna göre, bir kumanda merkezi tarafından “otomatik pilot” yapılmaktadır. Saatte 100 mil hızında olan bu Çinli model eHang184,  bir şarjörle 31 kilometre uçabiliyor ve 220 kiloya kadar bir yolcu taşıyor ve 30 dakikalık uçuş süresi var. Bay el-Tayer, Associated Press tarafından bildirildi.  
Teknoloji haberi Dubai Drone ile İnsan Taşımacılığı

“Bu drone, Dubai semalarında basın mensupları  tarafından kullanılıyordu.” İngiltere Batı Üniversitesi’ndeki aviyonik ve uçak sistematiklerinde vazifeli olan kıdemli öğretim görevlisi Dr. Steve Wright, BBC’ye, emniyetin en üst düzeyde olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, “normalde sistemin çalışması kolay. Zor hava şartlarına karşı , dirençli sistemler devreye giriyor “dedi. 
Ve işler şu şekilde yürüyor: ” Yolcular hedefe doğru otomatik olarak seçebilecekleri bir taksi ile gidebilmektedirler “.
Yol ve nakliye acentesi, droneun Dubai Sivil Havacılık Otoritesi tarafından muayene edildiğini ve 4G mobil internet üzerinden kontrol edildiğini söyleyen bir bildiri yayınladı. 
İsrail firması Urban Aeronautics, 2020 yılına kadar askeri amaçlı olarak kullanılan Karabuğday tipi yolcu uçağı kullanımda olabileceğini açıkladı. Geçtiğimiz ayda söylenenlere bakılırsa, caddelerde ve yürüme yollarında uçuş için daha fazla sayıda uçağın olacağını tahmin etmektedirler.

PAYLAŞ
Önceki makaleHuawei Honor 8 Dual Sim Genel Özellikleri
Sonraki makaleiPhone 8 Yüz Tanıma İle mi Gelecek ?
Teknoloji aleminin uçsuz bucaksız deryasında taptaze bir yazar olan Muhammed, teknolojiye olan ilgisini takipçilerimize aktarmaktan büyük bir lezzet alıyor. Ayrıca benimle teknosayfam@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz diyor.

BİR CEVAP BIRAK