Ana sayfa Mobil Benzersiz kamera tasarımlı iPhone 8 konsepti

Benzersiz kamera tasarımlı iPhone 8 konsepti

212
0
PAYLAŞ

iPhone’un 10.seneye özel konseptler gelmeye devam ediyor. Bu seferki konseptte kamera yerleşimi diğerlerine göre çok değişik. Bu fikir belki de Apple’ın dahi aklına gelmemiştir.

Yeni iPhone’un ismi ile ilgili bir gün önce ortaya çıkan iPhone X davasını bir tarafa koyarsak iPhone 8 adı ağır  görünüyor. iPhone 8’in özellikleri hala belirsizliğini savunurken iddiaların esin kaynağı olduğu yeni iPhone konseptleri gelmeye devam ediyor.

Kavisli görüntü ekranı ve benzersiz kamera modeli

Apple’ın taze iPhone meselesinde ciddi bir hazırlık yaptığı biliniyor. iPhone 8 olarak adlandırılan iPhone’da en çok beklenen özellik, kavisli OLED bir ekran. Samsung Galaxy S7 edge modeli gibi diyebileceğimiz bir ekran olması muhtemel.

Tasarım uzmanları skander Utebayev ve Ran Avni, uçtan uç noktaya kavislendirilmiş ekran özellikli yeni bir tarz yayınladılar. Konsept, kavisli ekran istikameti ile gerçekçi görünüyor. Lakin öyle bir ayrıntı varki Apple’ın böyle bir tasarımla gelmeyeceği net.

iPhone konsept videosunda kameranın Apple logosuna yerleştirildiği görülüyor. Kamera, yalnızca kullanılacağı vakit ortaya çıkıyor. Bunun dışında Apple logosu olarak görünüyor. Apple’ın yakın gelecekte böyle bir kamera tasarımına gitmesi beklenmiyor.

Kamera tasarımı haricinde genel manada konsept gerçekçi görünüyor. Özelikle ekranı, analistlerin ısrarla üzerinde durdukları değişimi tam manasıyla yansıtıyor. Apple’ın üzerinde çalıştığı tasarımlar nasıl bilinmiyor. Ancak bu konseptlerden ilham alsa Apple hayranları çok farklı bir iPhone’a merhaba diyebilir.

BİR CEVAP BIRAK