Ana sayfa Akıllı Telefon Fiyat İncelemesi ARABİSTAN’DA TERCİH EDİLEN iPHONE MODELLERİ

ARABİSTAN’DA TERCİH EDİLEN iPHONE MODELLERİ

478
1
PAYLAŞ
Arabistan'da telefon alma

Dünya genelinde popülaritesi yüksek olan, yeni modellerinin piyasaya sürülmesi dört gözle beklenen iPhone model telefonlar; dünyanın her ülkesinde olduğu gibi Suudi Arabistan genelinde de en çok alım satımı yapılan telefon markasıdır. Hem Suudi Arabistan’da yaşayan hem de umreci olarak gelen kişiler tarafından en çok tercih edilen telefon olan iPhone, piyasada alım-satımı çok hızlı gerçekleşen telefon markasıdır.

Uluslar arası garantisi sayesinde, uygun model kodları alındığında, Türkiye’de de 1 yıl Apple yetkili servisleri tarafından garanti kapsamında olması ve bu garantinin başka model akıllı telefonlarda olmaması; Türkiye’den gelen umreci ve hacıların tercihlerinin genellikle iPhone olmasını sağlamaktadır. Ayrıca iPhone telefonların Arabistan satış fiyatları, Türkiye satış fiyatlarına göre bir hayli ucuz olmaktadır. iPhone telefonların Arabistan’dan alınması, alacak kişiye Türkiye piyasa fiyatından ortalama %30-%40 daha ucuz şekilde telefona sahip olmasını sağlamaktadır.

Her markada olduğu gibi iPhone telefonlarda da bazı modeller diğerlerine göre daha öne çıkmaktadır. Özellikle Arabistan yerli halkı ve gelen ziyaretçiler tarafından tercih edilen iPhone modelleri şunlardır:

  • iPhone 8 ( 64 gb): Yeni çıkan bir model olması, fiyatının diğer modellere göre uygun olması sebebiyle müşteriler tarafından çok tutulan bir modeldir. Mağazalarda ortalama 2650-2750 riyal arasında satılmaktadır. Türkiye piyasa fiyatı ortalama 3650-3800 TL arasındadır.
  • iPhone 8 plus ( 64 gb): Büyük ekran iPhone seven kişiler için çıkan son model olması ve de fiyatının diğer modellere göre uygun olması sebebiyle müşteriler tarafından çok talep görmektedir. Ortalama Arabistan satış fiyatı 2950-3100 riyal arası değişen iPhone 8 plus, Türkiye’de 4200-4400 TL arası satılmaktadır.
  • iPhone X (64 gb ): iPhone tarafından piyasaya sürülen son model olan bu telefon, yine müşterilerin en gözde telefon modellerinden biridir. Gümüş renginin daha fazla tutulduğu iPhone X, Arabistan’da ortalama 4100-4400 riyal fiyat aralığında satılmakta iken Türkiye satış fiyatı 5600-6000 TL arası değişmektedir.

Apple tarafından sağlanan 1 yıl uluslar arası garanti sayesinde, iPhone marka telefonlar Arabistan’da satın alındığında ortalam 800-1000 TL daha karlı alışveriş yapılmış olunmaktadır. Yalnız iPhone alınırken orijinal, daha önceden kullanılmamış ve Türkiye garantisi olanlarının tercih edilmesi önemlidir.

Mekke içinde gelen umreci akrabanız ya da tanıdığınız varsa; garantili, faturalı, daha önceden kullanılmamış ve 1 yıl Apple Türkiye garantisi kapsamındaki iPhone telefonları, 100 riyal hizmet bedeliyle elden teslim edebiliriz. Böylelikle içiniz rahat, güvenli ve Türkiye’ye göre ucuz bir iPhone’a sahip olabilirsiniz.

iPhone telefonaların, Türkiye gönderimi de yapılmaktadır. Hizmet bedeli olarak ürün ücretinin %10’unu talep ediyoruz. Adresinize kargo ile gönderimi ya da havaalanlarında elden teslimi sağlanmaktadır.

NOT: Arabistan genelinde satılan telefonlar büyük çoğunlukta facetime olmayan ama Türkiye garantisi olan ürünlerdir. Facetimelı ürün bulmak bazen mümkün olmamaktadır veya bulunsa bile Türkiye garantisi olmayan ürünler çıkabilmektedir. Facetime; whatsup, bip, imo gibi görüntülü görüşme programıdır. Bu programlar varken facetime olmasa bile görüntülü konuşma imkânı vardır. İllaki facetime olacak diye 800-1000 TL fazla para ödemeye gerek yoktur.

Siz de Türkiye’ye fiyatlarından bir hayli ucuz fiyata iPhone sahibi olmak isterseniz r.sevket@gmail.com mail adresimize yazabilirsiniz. Telefon numaranızı bırakırsanız size whatsapp ya da e-mail yoluyla en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Aklınızda olan soruları çekinmeden sorabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK