Ana sayfa Mobil Apple uykuya yardımcı olmak için, MacOS’a Gece Kılıfını Geliştirdi

Apple uykuya yardımcı olmak için, MacOS’a Gece Kılıfını Geliştirdi

169
0
PAYLAŞ

MacOS Sierra, son ürünle artık geceleri uyumak daha kolay hale geliyor.

İlk  defa, MacRumors , tarafından fark edilen özellik diğer yardımcıların da desteğiyle geliştirildi.  F.lux ve mavi dalga boyundaki ışığı filitreleyerek ekranın renk sıcaklığını değiştiriyor. Genel olarak ekranınızdaki her şeyi sadece  turuncu-sarımsı yapar.

Fikir, bilim tarafından desteklendiği üzere, aynı zaman da bilim: Mavi ışık dalgalarının gece sizi uyutmaya daha çok engel olabileceğini söylüyor. Bu,  mantıklı: güneşli bir öğlen vaktinde etraf mavi dalga boylarıyla doludur, yatarken sizi uyarmaya sebep olan güneş dalga boyları bu yardımcı cihazla turuncu bir ışıltı vererek rahat uyumanızı sağlar.

Bu özellik şu anda yalnızca beta uygulamasında kullanılabilmektedir; daha fazla kullanıcıya ulaşması biraz zaman alacaktır. F.lux gibi alternatifler zaten var ve tartışmasız olarak daha güçlü olmasına rağmen, doğrudan OS‘e ısıtması, daha fazla kişinin bu özellikten yararlanması anlamına gelecektir.

Aslında, Microsoft güncelleme ile, Sadece windows 10 ‘a  ekleme  yapabilir. Windows ve Mac kullanıcılarının bu özellikten yararlanabilmesi için umarız bir anlaşmaya varırlar.

Kaynak: thenextweb.com

::: TSM – Teknosayfam.com

BİR CEVAP BIRAK