Ana sayfa İnternet 8 Adımla YouTube’u Daha da Geliştirin !

8 Adımla YouTube’u Daha da Geliştirin !

228
0
PAYLAŞ

YouTube’un işlevlerini geliştiren bu 8 üçüncü parti araç, video tecrübenize çok şey katabilir!

YouTube’daki kliplerde şarkı sözlerini görmeye ne dersiniz? Veya videoyu ayrı bir pencerede izlerken, işinize devam etmeye? Belki de değişik hizmetlerdeki şarkıları tek bir listede toplamak istiyorsunuz.

YouTube tecrübenizi geliştirmeye hazırsanız, işte sizin için seçtiğimiz 8 mükemmel üçüncü parti eklenti, uygulama ve internet sitesi.

1. Videoları yazdırın

Sevdiğiniz videoları Labnol’un bookmarklet’i sayesinde yazdırabilirsiniz. Bookmarklet’i yer imleri çubuğuna sürükleyin ve video çalarken üzerine tıklayın.

2. Videoyu GIF’e dönüştürün

Her vaziyete uygun bir GIF bulmanız olası. Herhalde bir takım insanlar, tüm hayatlarını GIF hazırlamakla geçiriyorlar. Siz de hızla GIF hazırlamak isterseniz, özel bir kabiliyete ihtiyacınız yok. GIFs.com’a gidin, YouTube irtibatını yapıştırın ve direktifleri izleyin.

3. Video indirin

YouTube videolarını indirmenizi sağlayan bir hayli internet sitesi var, ancak bunlar zarar veren içerebiliyorlar. Bunun yerine aşağıdaki kolay yolu kullanabilirsiniz.

Video adresinin www. ile youtube arasında kalan bölümüne ss harflerini ilave edin. Örnek:

https://www.youtube.com/watch?v=9Mnxoch9O5A

adresini

https://www.ssyoutube.com/watch?v=9Mnxoch9O5A

olarak değiştirin. Sayfadaki mavi irtibata tıklayarak videoyu indirin.

4. Şarkı sözlerini alın

Chrome Web Store’daki Musixmatch Lyrics eklentisi, videolara şarkı sözlerini ilave ediyor. Dili ve yazı tipi rengini değiştirmeniz mümkün.

5. Yüzen YouTube

YouTube, internetin en çok dikkat dağıtan sitelerinden bir tanesi. Videoları ikinci bir sekmede oynatıp, bununla beraber işinizi yapabilmek belki bu vaziyeti biraz iyileştirebilirdi. Böyle bir işlevi tecrübe etmek istiyorsanız, Floating for YouTube eklentisine bir göz atmalısınız.

6. Tüm hizmetleri kullanın

YouTube müzik dinlemek için iyi bir kaynak olabilir, peki fakat farklı hizmetlerden müzikler içeren bir çalma listesi hazırlamak istiyorsanız ne olacak? Bunu en iyi yapan site, şu an için Solon. Site, YouTube, SoundCloud ve Vimeo’dan müzikleri alıp, devamlı müzik çalmasını sağlayabilirsiniz.. Üstelik PIN numaranızı verdiğiniz herkes, listeye müzik ilave edebiliyor.

7. Arka tasarıda ne çalıyor?

Video izlerken arka tasarıda çalmaya başlayan şarkının hangisi olduğu ile ilgili hiçbir fikriniz yok. Üzülmeyin, zira imdadınıza Moomash yetişecek. İzlediğiniz videonun irtibatını yapıştırdığınızda, videoda idrak eden tüm şarkıların bir listesini göreceksiniz.

8. Tekrar tekrar çalın

Bazı şarkıları birkaç defa peş peşe dinlemekle kanaat edemiyor olabilirsiniz. Bu vaziyette YouTurn eklentisi ile videoları sonlandıkça tekrardan başa alarak çalabilirsiniz. Eklentiyi rastgele bir etkinlikte arka tasarı müziği sağlamak için de kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK